Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe

Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe

Marka : CASİO
Fiyat : ₺1.099,90(KDV Dahil)
₺1.099,90 'den başlayan taksitlerle

Tüm Ürünlerimiz Saat 16:00'ya Kadar Ödeme Onayı Düşmüş Siparişleriniz Aynı Gün Hızlı Kargo Yapılmaktadır.!!!

Casio FX-991EX-PK ClassWiz 552 Fonksiyonlu Hesap Makinesi Pembe

Özellikler

Bilimsel hesap makineleri, matematik ve mühendislik öğrencilerinin öğrencilik yılları yanında mezun olduktan sonra da eli kolu olabilecek cihazlar arasındalardır.

FX-991EX tasarım konusunda da iddialı bir makinedir. Tamamı plastik beyaz-siyah 90 gram ağırlığındaki makinenin koruma kapağı hem kolay hem de sıkı oturur. FX-991EX’in arkası kavisli yapısı sayesinde elde tutması oldukça kolaydır.

Sağ üst köşesinde de bir güneş paneli bulunur. Makineye LR-44 kodlu bir pil güç verir. Bu pil, bitse de bitmese de güvenlik açısından 3 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Üzerindeki güneş paneli sayesinde pili şarj edebilirsiniz, güneşten güç alırken sağ üst köşede ufak bir güneş logosu belirir.

 

Casio FX-991EX, eski nesil bilimsel hesap makinelerinin ekranlarından 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahiptir, 192x63 çözünürlükte net bir LCD ekrana sahiptir.

552 fonksiyonlu FX-991EX’de temel hesap tabloları için 5 sütun 45 dizide 170 veri görüntüleyebilir. 160 istatistik verisi girebilir, 4’e 4 matris hesaplaması yapabilirsiniz, bunlar yapabildiklerinden sadece birkaçıdır.

Hesaplama, karmaşık, matris, vektör, istatistik, dağılım, hesap tablosu, tablo, denklem, eşitsizlik ve oran hesaplama seçenekleri vardır.

Fakat bu bilimsel hesap makinesini diğerlerinden ayıran en büyük yeteneği üzerindeki işlemin QR kodunu paylaşabiliyor oluşunuz: Dört işlem, bir hesap tablosu veya o tabloda elde ettiğiniz veri, shift ve optn tuşuyla QR kodu oluşturabiliyor.  Telefonunuzda Casio EDU+’ın okuyucusuyla kendi telefonunuzda görüntüleyebiliyor veya arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Öğrenciler ve öğretmenlerden aldığı dönüşler sonucunda hem ekran hem de ara yüz tarafında hayli güncellemeye gidilmiş ve bu hesap makinesine daha  büyük yenilikler getirilmiştir.

 Yüksek Çözünürlüklü LCD
Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.


Yeni ClassWiz’in ekranı önceki modellerine kıyasla küçük boyutta sayıları altı kat fazla ve normal boyuttaki karakterleri iki kat fazla görebilmeyi mümkün kılmaktadır.

Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.

Yüksek çözünürlük görüntülenebilir bilgi miktarını artırıyor ve kullanılabilirliği geliştiriyor. Ayrıca, ClassWiz 5 sütun ve 45 satıra kadar hesap tablosu oluşturmak için temel bir hesap tablosu fonsksiyonu ile donatılmıştır. (maksimum 170 veri öğesi).


Kullanımı kolay
Geliştirilmiş ekran özellikleriyle birlikte üstün kullanabilirliği, arayüzü derslerde kullanım için kolay hale getirir

Sezgisel ikon görünümü
Menüdeki ikonların kullanımı görüşü arttırır.
İstenilen fonksiyonun seçimi çabuk ve kolaydır.


Kısaltılmamış İngilizce görünüm
Neredeyse tüm İngilizce kelimeler kısaltılmamış şekliyle ekranda görünebilmektedir.


Etkileşimli format
Etkileşimli menü görünümü daha fazla etkileşimli işlem gerçekleştirir.


Doğal Ders Kitabı Görünüm 
Fraksiyonları, logaritmaları, güçleri, kökleri ve diğer matematiksel formül ve simgeleri girmek ve göstermek aynı ders kitaplarında olduğu gibidir.


En iyi hesaplar için yeni tasarlanmış gövde

Akıllı tasarım ve şık dokuyu ön plana çıkarıyor


Çalışması kolay
Yüksek performanslı bir işlemci ve önceki modellerinin iki katı hafıza ile hızlı işlemler ve üstün hesaplama gücü sağlar.

Yüksek performans eğitimde etkilidir


Eksiksiz, hızlı öğrenme için liste görüntü fonksiyonu
Değişkenler ve istatistiksel hesap sonuçları hafızada saklanır ve liste şeklinde gösterilebilir. Önceki modellerde olduğu gibi tekil değerleri girip onaylamaya gerek yoktur.


İleri düzey matematik işlemleri için yüksek hesaplama kabiliyeti
ClassWiz, 4x4 matris hesaplamaları, dört bilinmeyenli eşanlı denklemler, dördüncü dereceden denklem hesaplamaları ve ileri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamalarını kapsayan ileri düzey matematik işlemlerini bile destekleyen hesaplama kabiliyetine sahiptir.


İleri Düzey Matematik için etkileyici öğrenme
ileri düzey matematiksel hesaplamalar yapmak bile basittir ve önceleri mevcut olmayan ekran özellikleri şimdi mevcuttur.


Hesap tablosu hesaplamaları

Hesap tablosu fonksiyonu matematik derslerinde önemli hale gelen İstatistiklere çalışmak için kullanılabilir.


Hesap tablosu fonksiyonu ayrıca, tekrarlanan formüllerin girilmesini mümkün kılmaktadır.


İleri düzey Riemann fonksiyonlarını kullanarak hesaplama yapmak da mümkündür.


Hesap tablosu fonksiyonu öğrencilerin sınıfta bile gerçek-dünya verilerini kullanmalarını basitleştirerek istatistiksel işlemi etkili bir şekilde yapmalarına olanak sağlar.

İleri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamaları
Bu fonksiyon birkaç farklı türde binom olasılığı gibi dağıtım hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.


Matris hesaplamaları
Bu fonksiyon 4 satıra 4 sütunluk matris hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.


Diğer yeni yeni gerçekleştirilmiş hesaplamalar
ClassWiz aşağıdakileri içeren diğer ileri düzey matematik işlemlerini desteklemektedir.


QR Kodu Kullanarak Online(çevrimiçi) Görüntüleme Hizmeti
Girilen formül ve veriler hesap makinesindeki ayarlar ile eşleşen QR Koduna çevirilir ve hesap makinesi ekranında gösterilir.

QR Kodunu akıllı telefon, tablet ya da diğer benzer cihazdaki bir uygulama ile okutarak sayısal formüller ve grafikleri görüntüleyin ve çalışmalarınızda kullanın.( sadece fx-991EX/570EX )


Grafiklerle Görüntüleme

Kolay formül girişi

Hızlı kullanım kılavuzunu gösterme


Gelişmiş fonksiyonların kapsamlı bir serisi CASIO bilimsel hesap makinelerine özeldir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR